Gomorrah

Gomorrah

Your rating: 0
8.6 44 votes

Krijuesi

Aktoret

Fortunato Cerlino isPietro Savastano
Pietro Savastano
Salvatore Esposito isGennaro Savastano
Gennaro Savastano
Maria Pia Calzone isImma Savastano
Imma Savastano
Marco Palvetti isSalvatore Conte
Salvatore Conte
Fabio De Caro isMalammore
Malammore

Video trailer

Fotot nga Seriali

Pershkrimi

Bazuar në librin më të mirë të Robert Saviano, kjo dramë kriminale e krishterë italiane paraqet një portret të organizatës brutale të krimit napoletane Camorra, siç shihet nga sytë e Ciro Di Marzo, njeriu i djathtë i bindur dhe i sigurt i kumbarit të klanit, Pietro Savastano.

Titulli origjinalGomorra - La serie
Ja filloi me daten:May. 06, 2014
Perfundoi me daten:Dec. 11, 2017
Sezonet3
Episodat36
StatusiReturning Series

Sezonat dhe Episodat

3Sezona 3 Nov. 06, 2017

Filma te ngjashem