Game of Thrones

Game of Thrones

Apr. 17, 2011
Your rating: 0
8.8 166 votes

Krijuesi

Aktoret

Peter Dinklage isTyrion Lannister
Tyrion Lannister
Lena Headey isCersei Lannister
Cersei Lannister
Emilia Clarke isDaenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Sophie Turner isSansa Stark
Sansa Stark
Maisie Williams isArya Stark
Arya Stark
Nikolaj Coster-Waldau isJaime Lannister
Jaime Lannister
Iain Glen isJorah Mormont
Jorah Mormont
Alfie Allen isTheon Greyjoy
Theon Greyjoy
John Bradley isSamwell Tarly
Samwell Tarly

Video trailer

Fotot nga Seriali

Pershkrimi

Shtatë familje fisnike luftojnë për kontrollin e tokës mitike të Westeros. Fërkimi midis shtëpive të çon në luftë të plotë. Në mes të luftës, një urdhër ushtarak i shpërfillur i të metave, “Shikimi i natës”, është gjithçka që qëndron midis sferave të njerëzve dhe tmerreve të akullta përtej.

Titulli origjinalGame of Thrones
Ja filloi me daten:Apr. 17, 2011
Perfundoi me daten:Jul. 30, 2017
Sezonet7
Episodat63
StatusiReturning Series

Sezonat dhe Episodat

7Sezona 7 Jul. 16, 2017

Filma te ngjashem