Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Valerian and the City of a Thousand Planets (2017) HD

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017) HD

Jul. 20, 2017 (USA)137 Min.PG-13
Your rating: 0
8.5 8 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Luc Besson
Director

Aktoret

Dane DeHaan isValerian
Valerian
Clive Owen isCommander Arün Filitt
Commander Arün Filitt
Rihanna isBubble
Bubble
Ethan Hawke isJolly the Pimp
Jolly the Pimp
Herbie Hancock isDefence Minister
Defence Minister
Kris Wu isSergeant Neza
Sergeant Neza
Rutger Hauer isPresident of the World State Federation
President of the World State Federation
John Goodman isIgon Siruss (voice)
Igon Siruss (voice)
Elizabeth Debicki isEmperor Haban-Limaï (voice)
Emperor Haban-Limaï (voice)

Pershkrimi

Në shekullin e 28-të, Valerian dhe Laureline janë operativë të veçantë të ngarkuar me ruajtjen e rendit në të gjithë territoret njerëzore. Në caktimin nga Ministri i Mbrojtjes, të dy ndërmarrin një mision në Alpha, një metropol gjithnjë në zgjerim ku speciet nga e gjithë universi kanë konverguar përgjatë shekujve për të ndarë njohuritë, inteligjencën dhe kulturat. Në qendër të Alpha është një forcë misterioze e errët e cila kërcënon ekzistencën paqësore të Qytetit të një Mijë Planeteve  dhe Valerian dhe Laureline duhet të garojnë për të identifikuar kërcënimin dhe ruajtjen jo vetëm të Alfa, por e ardhmen e universit.

Titulli origjinalValerian and the City of a Thousand Planets
Vleresimi IMDb6.6 53,725 votes
Vleresimi TMDb6.7 1081 votes