Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Transformers: Revenge of the Fallen (2009) HD

Transformers: Revenge of the Fallen (2009) HD

Revenge is comingJun. 19, 2009 (USA)150 Min.PG-13
Your rating: 0
9.9 8 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Michael Bay
Director

Aktoret

Shia LaBeouf isSam Witwicky
Sam Witwicky
Megan Fox isMikaela Banes
Mikaela Banes
Josh Duhamel isCaptain Lennox
Captain Lennox
Rainn Wilson isCollege Professor
College Professor
Tyrese Gibson isUSAF Tech Sergeant Epps
USAF Tech Sergeant Epps
John Turturro isAgent Simmons
Agent Simmons
Kevin Dunn isRon Witwicky
Ron Witwicky
Julie White isJudy Witwicky
Judy Witwicky

Pershkrimi

Një luftë e lashtë rindizet në Toke midis dy klaneve jashtëtokësore, Autobotet dhe Deseptikoneve me një çeles fitimi qe e zoteron një adoleshent.

Titulli origjinalTransformers: Revenge of the Fallen
Vleresimi IMDb6.0 334,986 votes
Vleresimi TMDb5.9 2639 votes