Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
There Will Be Blood (2007) HD

There Will Be Blood (2007) HD

There Will Be Greed. There Will Be Vengeance.Dec. 28, 2007 (USA)158 Min.R
Your rating: 10
9.8 5 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Daniel Day-Lewis isDaniel Plainview
Daniel Plainview
Paul Dano isPaul Sunday / Eli Sunday
Paul Sunday / Eli Sunday
Colleen Foy isMary Sunday
Mary Sunday
Barry Del Sherman isH. B. Ailman
H. B. Ailman
David Willis isAbel Sunday
Abel Sunday
Hans Howes isMr. Bandy
Mr. Bandy

Pershkrimi

Historia e një familjeje, besimi, urrejtja, nafta dhe marrëzia, duke u fokusuar në fillimet e këtij biznesi.

Titulli origjinalThere Will Be Blood
Vleresimi IMDb8.1 396,878 votes
Vleresimi TMDb7.8 1226 votes