Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
The Mill and the Cross (2011) HD

The Mill and the Cross (2011) HD

Pas çdo pikture të madhe gjendet një histori edhe më e madhe.Mar. 18, 2011 92 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Rutger Hauer isPeter Bruegel
Peter Bruegel
Michael York isNicolaes Jonghelinck
Nicolaes Jonghelinck
Joanna Litwin isMarijken Bruegel
Marijken Bruegel
Dorota Lis isSaskia Jonghelinck
Saskia Jonghelinck

Pershkrimi

Çfarë do të ishte sikur të hynte në një vepër të madhe të artit, a do të dilte gjallë rreth teje dhe madje do të vëzhgonte artistin kur skiconte vetë realitetin që po përjeton? Nga Lech Majewski, një nga regjisorët më të vlerësuar të Polonisë, The Mill and the Cross, është një rishikim kinematografik i kryeveprës së Pieter Bruegel “Procesi në Kalvar”, i paraqitur së bashku me historinë e krijimit të saj.

Titulli origjinalMłyn i krzyż
Vleresimi IMDb6.9 votes
Vleresimi TMDb6.4 32 votes