Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
The Breadwinner (2017) HD

The Breadwinner (2017) HD

Nov. 17, 2017 93 Min.
Your rating: 0
9.7 6 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Nora Twomey
Director

Aktoret

Saara Chaudry isParvana (voice)
Parvana (voice)
Laara Sadiq isFattema (voice)
Fattema (voice)
Shaista Latif isSoraya (voice)
Soraya (voice)
Ali Badshah isNurullah (voice)
Nurullah (voice)
Noorin Gulamgaus isIdrees / Sulayman (voice)
Idrees / Sulayman (voice)
Kawa Ada isRazaq (voice)
Razaq (voice)
Ali Kazmi isDarya / Fruit juice vendor / Jail warden / Various (voice)
Darya / Fruit juice vendor / Jail warden / Various (voice)
Soma Bhatia isShauzia (voice)
Shauzia (voice)
Kane Mahon isKiln owner (voice)
Kiln owner (voice)
Reza Sholeh isStall Seller / Fruit Seller / Guard Man on Bike / Teenage Boy #2 (voice)
Stall Seller / Fruit Seller / Guard Man on Bike / Teenage Boy #2 (voice)

Pershkrimi

Parvana është një vajzë 11 vjeçare, e cila jeton nën ligjet e Talibanit në Afganistanin e vitit 2001. Pas arrestimit të babait të saj, ajo pret flokët si djalë për t’u kujdesur për familjen. Duke punuar krah shoqes së saj, ajo zbulon një botë të re, plot liri dhe rreziqe…

Titulli origjinalThe Breadwinner
Vleresimi TMDb8.4 11 votes