Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
The Big Short (2015) HD

The Big Short (2015) HD

This is a true story.Dec. 11, 2015 (USA)130 Min.R
Your rating: 10
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Adam McKay
Director

Aktoret

Christian Bale isMichael Burry
Michael Burry
Steve Carell isMark Baum
Mark Baum
Ryan Gosling isJared Vennett
Jared Vennett
Brad Pitt isBen Rickert
Ben Rickert
Melissa Leo isGeorgia Hale
Georgia Hale
Hamish Linklater isPorter Collins
Porter Collins
John Magaro isCharlie Geller
Charlie Geller
Rafe Spall isDanny Moses
Danny Moses
Jeremy Strong isVinny Daniel
Vinny Daniel
Finn Wittrock isJamie Shipley
Jamie Shipley

Pershkrimi

Katër ekspertë të botës së financës parashikojnë krizën financiare të kredive dhe të banesave në mes të viteve 2000 dhe vendosin ti shpallin luftë bankave të mëdha për lakminë dhe mungesën e largpamësisë.

Titulli origjinalThe Big Short
Vleresimi IMDb7.8 242,190 votes
Vleresimi TMDb7.3 2117 votes