Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Snake in the Eagle's Shadow (1978) DVD

Snake in the Eagle's Shadow (1978) DVD

Mar. 01, 1978 (Hong Kong)98 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Jackie Chan isChien Fu
Chien Fu
Hwang Jang-Lee isMaster Shang Kuan Yin
Master Shang Kuan Yin
Dean Shek isTeacher Li
Teacher Li
Roy Horan isPriest
Priest
Fung Hak-On isMaster Chao Chi-Chih
Master Chao Chi-Chih
Tino Wong Cheung isThree Provinces Champ
Three Provinces Champ
Peter Chan Lung isTeacher Lian
Teacher Lian
Hsu Hsia isSu Chen
Su Chen

Pershkrimi

Afër fundit te dinastise Ching, dmth ne fillim te shekullit te 20, ne kine kane ngelur vetem dy shkolla rivale te arteve marciale: Kthetra e shqipnjes dhe grushti i gjarperit. Mjeshteri i shkolles se pare, lordi Sheng Kuan, po eleminon te gjithe mjeshterat kundershtare dhe i ka ngelur per te eleminuar vetem Cheng-Cheh…

Titulli origjinal蛇形刁手
Vleresimi IMDb7.5 8,295 votes
Vleresimi TMDb7 43 votes