Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Savage Grace (2007) HD

Savage Grace (2007) HD

Truth is more shocking than fiction.May. 18, 2007 (Spain, USA, France)97 Min.NOT RATED
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Tom Kalin
Director

Aktoret

Julianne Moore isBarbara Baekeland
Barbara Baekeland
Stephen Dillane isBrooks Baekeland
Brooks Baekeland
Eddie Redmayne isTony Baekeland
Tony Baekeland
Hugh Dancy isSam Green
Sam Green
Anne Reid isNini Daly
Nini Daly
Martin Huberty isAschwin Lippe
Aschwin Lippe
Minnie Marx isMidge Vanden Heuvel
Midge Vanden Heuvel
Jim Arnold isJoost Vanden Heuvel
Joost Vanden Heuvel
Mapi Galán isSimone Lippe
Simone Lippe

Pershkrimi

Një dramatizim i rastit të vrasjes tronditëse të Barbara Daly Baekeland, e cila ndodhi në një banesë luksoze në Londër të premten 17 Nëntor 1972. Krimi i përgjakshëm shkaktoi një tronditje në të dy anët e Atlantikut dhe mbetet një nga tragjeditë më të paharrueshme amerikane …

Titulli origjinalSavage Grace
Vleresimi IMDb5.9 9,230 votes
Vleresimi TMDb5.7 50 votes