Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest (2006) HD

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest (2006) HD

Jack is back!Jun. 20, 2006 (USA)151 Min.PG-13
Your rating: 10
10 23 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Johnny Depp isCaptain Jack Sparrow
Captain Jack Sparrow
Orlando Bloom isWill Turner
Will Turner
Keira Knightley isElizabeth Swann
Elizabeth Swann
Bill Nighy isCaptain Davy Jones
Captain Davy Jones
Jack Davenport isJames Norrington
James Norrington
Kevin McNally isJoshamee Gibbs
Joshamee Gibbs
Jonathan Pryce isGovernor Weatherby Swann
Governor Weatherby Swann

Pershkrimi

Jack Spar­row garon për të rimarrë  zem­rën e Davy Jones për të shman­gur skllavërimin e shpir­tit të tij në shër­bimet e Jones “, sikurse dhe miqët e tjerë dhe armiqët kërko­jnë zem­rën për agjendën e tyre gjithashtu.

Titulli origjinalPirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Vleresimi IMDb7.3 546,306 votes
Vleresimi TMDb6.9 3945 votes