Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Patriots Day (2016) HD

Patriots Day (2016) HD

The inside story of the world's greatest manhunt.Dec. 12, 2016 (Hong Kong, USA)133 Min.R
Your rating: 0
2 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Kelly Cronin
Director

Aktoret

Mark Wahlberg isSgt. Tommy Saunders
Sgt. Tommy Saunders
John Goodman isCommisioner Ed Davis
Commisioner Ed Davis
J.K. Simmons isSgt. Jeffrey Pugliese
Sgt. Jeffrey Pugliese
Kevin Bacon isRichard DesLauriers
Richard DesLauriers
Michelle Monaghan isCarol Saunders
Carol Saunders
Melissa Benoist isKatherine Russell
Katherine Russell
Michael Beach isGov. Deval Patrick
Gov. Deval Patrick
Khandi Alexander isInterrogator
Interrogator
Alex Wolff isDzhokhar Tsarnaev
Dzhokhar Tsarnaev
Rachel Brosnahan isJessica Kensky
Jessica Kensky

Pershkrimi

Historia e bombardimit në maratonën e Bostonit në vitin 2013 dhe pasojat e saj, përfshirë kërkimin e thellë të terroristëve përgjegjës për këtë bombardim.

Titulli origjinalPatriots Day
Vleresimi IMDb7.4 36,601 votes
Vleresimi TMDb6.7 374 votes