Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Man of Steel (2013) HD

Man of Steel (2013) HD

You will believe that a man can fly.Jun. 12, 2013 (USA, Canada, UK)143 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Zack Snyder
Director

Aktoret

Henry Cavill isClark Kent / Kal-El
Clark Kent / Kal-El
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Michael Shannon isGeneral Zod
General Zod
Kevin Costner isJonathan Kent
Jonathan Kent
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Antje Traue isFaora-Ul
Faora-Ul
Christopher Meloni isColonel Hardy
Colonel Hardy
Jadin Gould isLana Lang
Lana Lang

Pershkrimi

Kal-El dërgohet në Tokë nga prindërit teksa planeti i tij i lindjes, Kriptoni, po shkatërrohet. Pas 33 vjetësh ai do të mësojë më shumë rreth prejardhjes së tij dhe do të përballet me anëtarë të rracës së tij.

Titulli origjinalMan of Steel
Vleresimi IMDb7.1 572,128 votes
Vleresimi TMDb6.5 5453 votes