Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) HD

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) HD

Dark Secrets RevealedJul. 07, 2009 (USA)153 Min.PG
Your rating: 0
6.6 13 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

David Yates
Director

Aktoret

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Jim Broadbent isHorace Slughorn
Horace Slughorn
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape

Pershkrimi

Pasi Harri fillon vitin e gjashtë në Hoguarts, atij në mënyrë të rastësishme i bie në dorë një libër i vjetër me mbishkrimin “Pronë e Princit-Gjakpërzier”. Harri fillon që të hulumtoj se kush mund të jetë Princi Gjakpërzier dhe mëson të vërteta shokuese nga e kaluara e Voldemortit, dhe poashtu mënyrën sesi mund të vritet ai përgjithmonë. Ndërkohë, diçka shokuese do të ndodh në Hoguarts.

Titulli origjinalHarry Potter and the Half-Blood Prince
Vleresimi IMDb7.5 362,816 votes
Vleresimi TMDb7.4 5427 votes