Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Dunkirk (2017) HD

Dunkirk (2017) HD

The event that shaped our worldJul. 19, 2017 (USA)107 Min.PG-13
Your rating: 0
8.4 9 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tom Glynn-Carney isPeter Dawson
Peter Dawson
Barry Keoghan isGeorge Mills
George Mills
Kenneth Branagh isCommander Bolton of the Royal Navy
Commander Bolton of the Royal Navy
Cillian Murphy isShivering Soldier
Shivering Soldier
Mark Rylance isMr. Dawson
Mr. Dawson

Pershkrimi

Evakuimi i mrekullueshëm i ushtarëve aleatë nga Belgjika, Britania, Kanadaja dhe Franca, të cilët u prenë dhe rrethuan nga ushtria gjermane ne plazhet dhe portin e Dunkirkut, Francë, midis 26 majit dhe 4 qershorit 1940, gjatë betejës së Francës në Luftën II.

Titulli origjinalDunkirk
Vleresimi IMDb8.3 226,869 votes
Vleresimi TMDb7.5 2768 votes