Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Creed II (2018)

Creed II (2018)

There’s More To Lose Than A TitleNov. 21, 2018
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Michael B. Jordan isAdonis Creed
Adonis Creed
Sylvester Stallone isRocky Balboa
Rocky Balboa
Dolph Lundgren isIvan Drago
Ivan Drago
Florian Munteanu isViktor Drago
Viktor Drago
Wood Harris isTony Burton
Tony Burton
John West Jr isBody Guard
Body Guard
Andre Ward isDanny Wheeler
Danny Wheeler
Raul Torres isFish Seller
Fish Seller

Pershkrimi

“Creed 2”. Tregon për kohën rivalë në “Rocky IV”, dy kolegët Sylvester Stallone dhe Dolph Lundgren do të marrin përsëri rolet historike të Rocky Balboa dhe rusit Ivan Drago në “Creed 2”. Michael B. Jordan, do të jetë protagonist në rolin e Adonis Creed, djali i Apollo Creed. Filmi do të shfaqet nëpër kinema prej 21 nëntorit 2018. Sylvester Stallone, interpretuesi historik i Rocky-y, drejtoi këtë seri të dytë në vend të Ryan Coogler, i cili ishte regjisori i filmit të tre viteve më pare. Për filmin “Creed”, Stallone mori një nominim për “Oscar”, si aktori më i mirë joprotagonist dhe fitoi “Golden Globe” për të njëjtën kategori. Vini re: Ky film del në kinematë botërore në datën: 21 Nëntor 2018…

Titulli origjinalCreed II