Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Captain Phillips (2013) HD

Captain Phillips (2013) HD

Out here survival is everything.Oct. 10, 2013 (USA)134 Min.PG-13
Your rating: 0
8.5 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tom Hanks isCaptain Richard Phillips
Captain Richard Phillips
Catherine Keener isAndrea Phillips
Andrea Phillips
Max Martini isSEAL Commander
SEAL Commander
Chris Mulkey isJohn Cronan
John Cronan
Yul Vazquez isCaptain Frank Castellano
Captain Frank Castellano
Corey Johnson isKen Quinn
Ken Quinn
John Magaro isDan Phillips
Dan Phillips
Michael Chernus isShane Murphy
Shane Murphy

Pershkrimi

Historia e vërtetë e Kapitenit Riçard Filips dhe e piratëve somalezë të cilët grabitën anijen amerikane “US-flagged MV Maersk Alabama”, anija e parë amerikane e grabitur në 200 vjet.

Titulli origjinalCaptain Phillips
Vleresimi IMDb7.8 343,320 votes
Vleresimi TMDb7.6 2156 votes