Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Aashiqui 2 (2013) HD

Aashiqui 2 (2013) HD

Love makes life live...Apr. 25, 2013 (India)132 Min.R
Your rating: 0
8.1 13 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Mohit Suri
Director

Aktoret

Aditya Roy Kapoor isRahul Jaykar aka RJ
Rahul Jaykar aka RJ
Shraddha Kapoor isAarohi Kesav Shirke
Aarohi Kesav Shirke
Ankit Tiwari isMusic Director of Aasan Nahin Yahan song
Music Director of Aasan Nahin Yahan song

Pershkrimi

Rauli është një këngëtar, që humb karrierën e tij për shkak të veseve të tij ndaj pijes. Ai takohet me Arohin në një bar në Goa, ku ajo punon për të fituar jetesën. I impresionuar nga këndimi i saj, ai i premton që do ta marrë atë në Mumbai dhe do ta bëjë një yll, ku ata bien në dashuri me njëri-tjetrin. Aashiqui 2 është një histori muzikore, ku dashuria e tyre kalon përmes dashurisë dhe urrejtjes, famës dhe dështimit në jetën e tyre. Megjithatë a do të qëndrojnë së bashku, apo do të ndahen për shkak të egos së tyre?

Titulli origjinalAashiqui 2
Vleresimi IMDb7.0 22,703 votes
Vleresimi TMDb6.8 40 votes